قیمت و ویژگی های سیم مفتولی سیاه آژند سیم آریا ( آسا )

 در مطالب ما, مفتول

مقرون به صرفه ترین و مناسب ترین قیمت ها در آژند سیم آریا

ویژگی هایسیم مفتولی سیاه

از جمله ویژگی های سیم مفتولی سیاه تولید شده در دمای بسیار بالا تا ۹۰۰ درجه تولید شده و در ابعاد ۱/۲۰ ،۱/۵۰، ۲/۵۰، ۳، ۴ بسیار انعطاف پذیر و نرم مورد استفاده در صنایع مختلف

ویژگی های سیم مفتولی سیاه

از مهم ترین سیم مفتولی انواع محصولات مفتولی محسوب می شود. سیم مفتولی با نام های سیم نصب ثابت و سیم خشک نیز شناخته شده است و سیم تک رشته ای می باشد که فلز هادی آن عموما از جنس مس است. و هنگامی که مسوار می شود به آن سیم مفتول مسوار می گویند. از لحاظ خواص فیزیکی و مکانیکی، بسیار نرم و منعطف بوده، اما با این حال مقاومت بسیاری دارد. سیم مفتول در حدی مقاوم است که حتی باعث شده از آن به عنوان یک انتخاب ویژه در صنعت استفاده کنند.

این سیم به دو شکل تولید می شود: 1.نورد گرم 2.نورد سرد
گزینه اول یعنی نورد گرم را می توان اصلی ترین روش تولید این مفتول دانست. که ان را
در کوره هایی بالای 900 درجه سانتی گراد می گذارند. به علت نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت ها و یا هرگونه سوال دیگر با ما تماس بگیرید.

مفتول سیاه چیست؟

یکی از مقاوم ترین و بهترین  انواع مفتول ها را مفتول سیاه می باشد. این مفتول ها طی یک فرایند بسیار سخت و پیچیده تهیه می شوند به طوری که این سیم ها باید تحت دمای بالای ۹۰۰ درجه سانتی گراد داغ شود تا انعطاف پذیری دلخواه را به دست آورد. از پرکاربردترین و پر مصرف ترین لوازم مورد نیاز در صنایعی مثل ساخت و ساز و نجاری سیم های مفتولی می باشد. مفتول های سیاه رنگ را در بازار به شکل کلاف های پیچیده در می اورند تا به راحتی بتوان ان را جابجا کرد.

روش تولید مفتول

یکی از تفاوت های مهم سیم مفتول و میلگرد در نحوه تولید آن می باشد. مفتول ها از شمش یا بیلت فولادی ساخته می شود. سپس این قطعات را در دما های بالا قرار داده و با دستگاه های مخصوص نورد می کنند. با توجه به نوع مفتول مورد نظر و قطری که قرار است مفتول بر اساس آن تولید شود، تعداد دفعات عبور این قطعه از دستگاه نورد متفاوت خواهد بود. در آخر سیم مفتول را به صورت کلاف های چند متری تبدیل می شود.

مفتول سیاه و انواع آن

1.مفتول‌ هایی که ضخامت ان ها 1.7 تا 1.2 Mm می باشد و برای آرماتوربندی استفاده می شود. پراستفاده ترین آن ها سیم 1.5 Mm می باشد و کلاف این مفتول‌ها حدود 22 Kg وزن دارد.

2.مفتول ها با قطر 2 الی 2.5 Mm در قالب‌بندی کاربرد دارد. سیم 2.5 نرم پرکاربردترین آن ها  می باشد و حدودا 25 Kg وزن دارد.

3.مفتول‌ های 3 الی 5 Mm در صنایع دیگری مثل بسته‌بندی، ساختمان‌سازی، وغیره … استفاده می شود. وزن کلاف آن بین 60 تا 100 Kg می باشد.

همان‌طور که توضیح دادیم، این مفتول در قطرها و اندازه های مختلفی تولید می‌شود که بر اساس ضخامت ان و کاربردی که دارد شناخته و نام گذاری شده است. سیم هی آرماتوربندی نرم و خیلی نرم، مفتول نجاری یا قالب‌بندی هم به این شکل نام‌گذاری شده‌ است.

محصول ضخامت (میلیمتر) حالت وزن (کیلوگرم) شرکت قیمت
سیم مفتول سیاه 1.5 تسمه 20 کرج تماس بگیرید
سیم مفتول سیاه 1.5 کلاف فابریک 15 کرج تماس بگیرید
سیم مفتول سیاه 1.5 کلاف فابریک 15 کرج تماس بگیرید
سیم مفتول سیاه 2.5 تسمه 25 کرج تماس بگیرید
سیم مفتول سیاه 2.5 کلاف فابریک 15 کرج تماس بگیرید
سیم مفتول سیاه 2.5 کلاف فابریک 15 کرج تماس بگرید

کاربرد و ویژگی های سیم مفتولی سیاه بسیار است.

مفتول قالب بندی

از این مفتول­ قالب بندی جهت بستن دو میلگرد قبل عملیات بتن ریزی ساختمان استفاده می­ شود تا از جا به جایی میلگرد هایی که با آرایش خاص به صورت افقی و عمودی کنار هم قرار گرفته­ اند به هنگام بتن ریزی جلوگیری به عمل آید. به بستن میلگرد ها، گره زدن یا آرماتور بندی هم گفته می شود که به وسیله ­ انبر صورت می گیرد. عموما از مفتول سیاه 5/1 تا 4 میلی متر برای گره زدن یا آرماتور بندی مورد استفاده قرار می گیرد. هر ضخامت درون این محدوده کاربرد منحصر به فردی دارد.

قیمت و ویژگی های سیم مفتولی سیاه:

ضخامت و نوع مفتول سیاه پخته قیمت ان را تعیین می کند. این سیم در ضخامت های مختلف برای کار های مختلف تولید می شود. هر سایز کاربرد خاص خودش را دارد مانند سیم قالب بندی و ارماتور بندی. سیم های ارماتور بندی در قطر 2.5 میلی متر در قالب بندی های فلزی استفاده می شود و قطر 1.5 در ارماتوربندی کاربرد دارد. البته که در قطر 3 و 4 میلی متر هم تولید می شود که کاربرد های متفاوتی دارد مثل صنایع بسته بندی، چوبی و نجاری. این مفتول ارماتور بندی به صورت فابریک و غیر فابریک وجود دارد.

خرید سیم مفتول سیاه صنعتی

قیمت مفتول آرماتور‌بندی با افزایش یا کاهش ضخامت تغییرات زیادی می کتد. زیرا نرمی آن با پایین و بالا رفتن ضخامت ان متفاوت می‌شود. هر چقدر ضخامت بیشتر شود قیمت بالاتر می رود و هر چه ضخامت ان کم‌تر شود قیمت پایین‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد.  هنگام خرید سیم آرماتوربندی نرم 1.5 و 2.5 معیارهای مهمی وجود دارد. دو معیار وزن و انعطاف پذیری کلاف دارای اهمیت ویژه ای است. توجه داشته باشید که هر چه کلاف کوچک تر و نرم تر باشد، کیفیت ان بهتر است. برای خرید عمده مفتول سیاه می‌توانید با کارشناسان فروش کارخانه آژند وایر تماس بگیرید.

کاربرد و ویژگی های سیم مفتولی سیاه

به مفتولی که آنیل شده است و اصطلاحا پخته شده و خصوصیات شیمیایی خود را حفظ می کند مفتول سیاه می گویند. این مفتول به دلیل رنگ که دارد اینگونه نام گذاری شده است. مفتول سیاه از کارایی و کاربرد بالایی برخوردار است و شکل پذیری و قابلیت فرم گرفتن زیادی را داراست.
ماده اولیه تولید مفتول گالوانیزه مفتول سیاه است. بنابراین در تولید زنجیر صنعتی، توری مش، میخ، توری مرغی، توری حصاری، گابیون، توری پرسی، سیم خاردار و غیره استفاده می شود.
در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی مفتول سیاه از نرمی و انعطاف پذیری بالا و مقاومت کافی و استحکام کششی و پیچشی بالا برخوردار می باشد.

مفتول آرماتور بندی (مفتول سیاه) چه مزایایی دارد؟

  • با استفاده از سیم آرماتور، بتن قابلیت تحمل نیروی کششی بیشتری خواهد داشت. زیرا این سیم نیروی کششی را در خود تعدیل کرده و اجازه انتقال کامل نیرو به بتن را نمی‌ دهد.
  • هنگام استفاده فتول سیاه، بتن استحکام زیادی به خود می‌ گیرد. این استحکام از هنگام استفاده از سایر سازه های مشابه سیم سیاه بیشتر است.
  • زمان استفاده از مفتول سیاه، سازه های پایینی در برابر آتش سوزی مقاومت بیشتری نسبت به سازه های بالایی از خود نشان می دهند. سیم مفتول شسته صنعتی یکی از مفتول های سیاه به شمار می رود.
  •  به دلیل این که مفتول آرماتور جنس ضد زنگ خود مقاومت سازه ها را در برابر رطوبت افزایش می دهد. از آن در شرایط آب و هوایی خاص هم می توان استفاده های مفیدی کرد.

قیمت روز سیم مفتولی سیاه

به دلیل اینکه که قیمت سیم مفتولی سیاه در طول روز و یا هفته با نوسان دارد. برای افرادی که قصد خرید مفتول دارند، اطلاع از قیمت روز سیم مفتولی سیاه، اهمیت زیادی دارد.

قیمت مفتول سیاه براساس نوع و آنالیز شیمیایی فولاد به کار رفته و اندازه قطر و متراژ مفتول متغیر است. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز آن به سایت آژند وایر مراجعه کرده و یا جهت خرید مفتول سیاه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

تمام تلاش کارشناسان سیم مفتول مسوار و دیگر مفتول های آژند وایر این است که بتوانند در کم ترین زمان ممکن قیمت‌ ها را به روز کنند تا شما بتوانید هنگامی که تماس می گیرید هرچه زودتر قیمت‌ها را بررسی کنید و برای خرید خود اقدام کنید.

مشخصات فنی مفتول سیاه شسته صنعتی:

این مفتول ها، هم به شکل کلاف و شاخه تولید می شود و در بازار موجود می باشد. مفتول های کلاف شده در سه تیپ استفاده می شوند.

  • از قطر های 3 الی 5 میلی متر نیز در سایر زمینه های ساختمان سازی، بسته بندی و … مورد استفاده است. که وزن کلاف های آن بین 60 الی 100 کیلوگرم می باشد.
  • مفتول های 1.2 الی 1.7 میلی متر عموماً جهت آرماتوربندی مورد استفاده قرار می گیرد. که کلاف های آن حدوداً 22 کیلوگرم است.
  • قطرهای 2 الی 2.5 میلی متر نیز جهت قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد. که بسته های کلاف آن حدوداً 25 کیلوگرم است.

مفتول های تولید شده که شاخه ای هستند عموما در مصارف کشاورزی کاربرد دارد و از قطر 2 الی 10 میلی متر قابل تولید می باشد.

سخن آخر

شما می توانید با مشاورین آژند وایر به صورت رایگان مشورت کرده تا به تمامی سولات شما در خصوص انواع مفتول و نحوه خرید آن پاسخ دهند. شما می توانید به راحتی مفتول سیاه، آرماتوربندی و مفتول قالب بندی خود را از سایتآژند وایر هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری کنید. خرید مفتول آرماتوربندی به صورت آنلاین بیشتر توصیه می‌ شود، زیرا مزایای بیشتری نسبت به خرید حضوری دارد. قیمت مفتول آرماتوربندی و تمامی محصولات به صورت آنلاین مقرون به صرفه تر هستند. علت آن هم حذف شدن هزینه های مانند ذخیره محصول در مغازه و پرداخت انواع قبض ها و مالیات می باشد. 

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید