مفتول و انواع آن

 در مفتول

تعریف کلی مفتول و انواع آن

محصولی فولادی که به طور معمول دارای سطح مقطع 0.4 تا 4 میلیمتر متغیر است. و با استفاده از فرآیند کشش و نورد گرم تولید می گردد سیم مفتول نام دارد. سیم مفتول عموما از فولاد کم کربن ساخته می شود.

به عبارت دیگر هر کدام از گریدها محتوی میزان مشخصی از کربن و دیگر عناصر آلیاژی می باشند. که به دلیل گسترده بودن انواع سیم مفتول تولیدی، گرید های مختلفی از این محصول وجود دارد. مفتول فولادی می تواند به صورت خام یا همان مفتول سیاه باشد. و یا می تواند در مواردی گالوانیزه نیز بشود.

نوعی مفتول فولادی که برای تولید محصولات یک پارچه تر به کار می رود به صورت آنیل شده در بازار وجود دارد. و نوعی از مفتول ها را با استفاده از پی وی سی روکش دار می کنند.

مفتول به معنای رشته سیم باریک فلزی و تاب داده شده می باشد اما در صنعت به سیم خشک که از میل گرد کشیده شده است ، گفته می شود . فرایند تولید مفتول همان طور که گفته شد با توجه به مصرف مورد نیاز به گرید یا مقاومت و سایزی که می خواهیم ، مفتول رو می کشیم .

یکی از پرکاربردترین محصولات در ساخت و ساز، نجاری، هنر و صنایع دستی سیم یا مفتول یا به عبارتی سیم مفتول می‌باشد، که هم به صورت مستقیم و هم به صورت مواد اولیه برای تولید محصولات دیگر به کار گرفته می‌ شود.

انواع مفتول

مفتول و انواع آن گوناگونی زیادی دارند که بسته به کاربرد آن و محیط مورد استفاده قرار گرفته ، طبقه بندی و تقسیم بندی می شوند.

  • مفتول سیاه
  • مفتول مسوار ( مسی )
  • مفتول فنر (پر کربن)
  • مفتول گالوانیزه ( مفتول سفید )
  • مفتول استنلس استیل (استیل نگیر)

برای مشاوره، اطلاع از قیمت ها و خرید محصولات به ما در تماس باشید: ۰۲۱۴۶۸۹۲۵۰۴ ، ۰۲۱۴۶۸۹۲۵۰۳ ، ۰۲۱۴۶۸۹۲۰۴۳

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید