قیمت مفتول

 در مطالب ما, مفتول

قیمت مفتول

به علت نوسانات لحظه ای قیمت مفتول در بازار، جهت دریافت اطلاعات از قیمت انواع مفتول مسوار، مفتول سیاه، سیم مفتول شسته صنعتی ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمائید. کارخانه صنایع مفتولی آژند وایر تولید کننده انواع مفتول با کیفیت می باشد.
مفتول های سیاه رشته سیم های نازک و فولادی هستند. که انعطاف پذیری بالایی دارند و به صورت کلاف و شاخه ای برای استفاده در قالب بندی و آرماتوربندی استفاده می شود. شما برای خرید مفتول های مختلف باید به این موضوع توجه داشته باشید که مفتول با کیفیت به شما عرضه کنند.

عوامل موثر بر قیمت مفتول

با توجه به شرایط کشورمان قیمت این محصول روزانه نوسانات بسیاری دارد.
مهم ترین عامل در نحوه قیمت گذاری این محصول نوع و روش ساخت آن ها است.
دلیل این نوسانات قیمت محصولات اولیه برای تولید آن است.
این نکته را ذکر کنیم که قیمت بین المللی آن نمی تواند نوسانات زیادی را داشته باشد.
اما قیمت داخلی همان طور که گفته شد نوسانات بسیار زیادی دارد.
از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت گذاری این محصول کیفیت آن می باشد.
و اگر که استانداردهای لازم رعایت نشود مصرف کننده مجبور به پرداخت هزینه های اضافه خواهد شد.

خرید مفتول

سیم مفتول

سیم مفتول همان مفتول سیاه می باشد که ساخته شده از فولاد کم کربن یا آهن است. و به عنوان سیم آرماتور بندی ، قالب بندی و در ساختمان سازی ها مورد استفاده قرار می گیرد.افرادی که در بازار آهن به نسبت قدیمی تر هستند ، مفتول سیاه را با نام سیم مفتول، می شناسند که همان خصوصیات را دارا است.

حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مفتول سیاه چیست و چه کاربردی دارد؟

سیم مفتول ، سیم مفتول سیاه صنعتی، سیم آرماتوربندی یا مفتول آنیل شده از اسامی این محصول هستند که در صنعت و ساختمان سازی کاربرد بسیار ویژه ای دارند. این مفتول به این واسطه که در ساخت بسیاری از مصالح فلزی دیگر به کار می رود. و به عنوان ماده اولیه آن ها محسوب شده و با نام مفتول مادر نیز شناخته می شود.

در ساخت مفتول سفید،سیم مفتول مسوار، اسید شورفنرها، توری فنس، توری مرغی، توری فرنگی و توری گابیون از سیم مفتول استفاده می شود. سیم مفتول در تمامی این موارد مستقیما به کار رفته و نقش مهمی را ایفا می کند. اما علاوه بر آن ها ، در بسیاری از زمینه ها نیز نقش غیرمستقیم داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال از سیم مفتول در صنعت خودرو سازی و نجاری، کشاورزی … استفاده می شود.

انواع مفتول گالوانیزه بر اساس کاربرد

1. سیم رابیتس بندی

سیم رابیتس بندی، مفتول سفید با ضخامت 1.2 میلی‌متر است. به دلیل کاربرد این مفتول در رابیتس‌بندی به آن سیم رابیتس هم گفته می‌گردد. این محصول از نظر جنس و روش تولید، به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

  • جنس: بر اساس جنس، به دو دسته “نرم” و “سخت” دسته بندی می‌شوند. مقدار کربن موجود در مفتول مشخص‌کننده میزان سختی و نرمی مفتول می باشد. بدین صورت هر چه مقدار کربن بالاتر باشد مفتول سخت‌تر و هرچه کربن آن کم‌تر باشد مفتول نرم‌تر است.
  • روش تولید: همان‌طور که پیش‌تر گفته شد به دو صورت گالوانیزاسیون گرم و گالوانیزاسیون سرد تولید می‌گردد که در ایران نوع گرم آن موجود می باشد.
2. سیم اسکوپ

سیم اسکوپ به مفتول سفید با ضخامت 1.5 میلی‌متر گفته می‌گردد. این نوع مفتول برای اسکوپ کردن پشت سنگ‌های گرانیت مورد استفاده قرار داده می شود، از این رو سیم اسکوپ شناخته می‌شود.

نحوه تولید سیم مفتول

  1. سیم های مفتولی اکثرا در کارخانه های نورد ساخته می شوند. این سیم ها دارای مقاطع کوچک و بسیاری هستند که ابعاد آنها باید با دقت ساخته شود. و مواد با کیفیت مورد استفاده قرار گیرد.
  2. جهت تولید یک مفتول بیشتر از شمش های ریخته گری استفاده می شود که دارای عرضی بین 120 الی 150 و طولی بین 6 الی 12 میلی متر می باشند.
  3. در مرحله بعدی باید شمش ها درحرارت بالا قرار بگیرند.
  4. سپس باید شمش ها میان غلتک ها قرار گیرد. مقطع مفتول نسبتا ساده است به این دلیل هم درجه نورد بالا می رود. تعداد پایه های نورد در این فرآیند حدود 21 تا 28 عدد می باشد.
  5. پس از انجام فرآیند نورد سیم های مفتولی باید خنک شوند. با توجه به کاربردی که هر کدام از این محصولات دارند می توان با استفاده از پرلیت یا مارتنزیت آن ها را خنک کرد.

قیمت انواع سیم مفتول

باتوجه به نوسانات بازار و کم و زیاد شدن هزینه ها نمی توان قیمت ثابتی برای سیم مفتولی ارائه داد و باید تمام عوامل مثل : عوامل محیطی، هزینه ای، نیاز جوامع و بسیاری از مورد های مشابه را بررسی شود و متناسب با زمان، ارزش محصول اعلام گردد. سایت های بسیاری از قیمت مفتول به شما اطلاعات می دهند که شما می توانید با استفاده از همین سایت ها از قیمت مفتول مطلع شوید. انتخاب مرکز معتبر و خرید بدون نگرانی بسیار دشوار است و نیاز به شناخت کافی دارد. مجموعه آژند وایر یکی از معتبر ترین مراکز فروش انواع سیم های مفتولی مثل مفتول مسوار، مفتول سیاه و … می باشد که افراد می توانند انواع سیم مفتول آهنی را با نازل ترین قیمت کارخانه خرید کنند. و متقاضیان می توانند جهت خرید عمده بهترین سیم مفتول با کارشناسان ما تماس بگیرند.

قیمت مفتول سیاه

جهت خرید سیم مفتول سیاه با بهترین قیمت باید به طور مستقیم به تولیدکنندگان مراجعه کنید و یا از طریق سایت برای کسب اطلاعات تماس حاصل فرمائید. البته این کار در صورتی صرفه اقتصادی دارد که شما قصد خرید در حجم زیاد داشته باشید. در غیر این صورت به علت سخت بودن پیگیری و تحویل محصول از تولیدکنندگان و کارخانجات، خرید مستقیم توجیه اقتصادی ندارد. البته که شرکت آژند وایر به طور دائمی آماده ارائه خدمات به مشتریان می باشد. سیم مفتول شسته صنعتی و سیم مفتول سیاه صنعتی هم یکی از انواع مفتول سیاه هستند.

قیمت سیم گالوانیزه سفید و رابیتس بندی

قیمت مفتول‌گالوانیزه و سیم رابیتس بندی بستگی به نوع گالوانیزاسیون و ضخامت فلز روی (zn) دارد. هم‌چنین ضخامت مفتول میتواند بر قیمت ان تاثیر بگذارد و هر چه ضخامت بیش‌تر باشد قیمت نیز افزایش می یابد. گالوانیزاسیون گرم به دلیل ضخامت بیش‌تر فلز روی و مراحل گالوانیزه کردن در مقایسه با گالوانیزه سرد دارای قیمت بالاتری می باشد. قیمت سیم اسکوپ و رابیتس‌بندی نیز بر این اساس دارای تفاوت است.

سیم آرماتوربندی

نوعی مفتول سیاه آنیل شده یا یا به اصطلاح پخته شده می باشد که از حرارت دیدن وایرود تولید می شود و پس از کشش در دمای 900 درجه­ی سانتیگراد و در شرایط خلاء در کوره­ی آنیل حرارت می­بیند. این مفتول نرم و قابلیت انعطاف پذیری دارد و قدرت پیچش خوبی دارد که از شکستن آن جلوگیری می­کند. در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم می باشد.

قیمت مفتول

قیمت مفتول آرماتوربندی

قیمت مفتول سیاه آرماتوربندی به دو عامل بسیار مهم ضخامت و کیفیت محصول بستگی دارد. به طور کل دو نوع مفتول آرماتور بندی داریم. که یکی از ان ها به صورت فابریک (آنیل شده) و غیر فابریک می باشد. که فابریک از کشش سطحی در میلگرد ساده به وجود آمده و غیر فابریک از تسمه های فلزی. این امر موجب شده قیمت غیر فابریک مقداری مقرون به صرفه تر باشد.

برای خرید مفتول سیاه اول از همه باید کاربرد را باید در نظر داشته باشید که برای چه حجم و چه فعالیتی قصد خرید این مفتول را داریم. برای دریافت بهترین قیمت مفتول آرماتوربندی می توانید با کارشناسان آژند وایر تماس گرفته و از قیمت روز این محصول با کیفیت مطلع شوید.

مفتول قالب بندی

از این مفتول­ ها برای بستن دو میلگرد قبل عملیات بتن ریزی ساختمان استفاده می­ شود تا از جا به جایی میلگرد هایی که با آرایش خاص به صورت افقی و عمودی کنار هم قرار گرفته ­اند به هنگام بتن ریزی جلوگیری به عمل آید. به عملیات بستن میلگردها، گره زدن یا آرماتور بندی گفته می­شود که به وسیله­ انبر انجام می ­شود. معمولاً از مفتول سیاه 5/1 تا 4 میلیمتر برای گره زدن یا آرماتوربندی استفاده می­ شود. هر ضخامت درون این محدوده کاربرد خاصی دارد.

در کل، قیمت انواع محصولات مفتولی برحسب وزن آن‌ها در قیمت واحد به ازای هر کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

قیمت خرید و فروش مفتول مسوار

برای خرید سیم مفتول سیاه 1.5 و 2.5 با بهترین قیمت باید به صورت مستقیم به تولیدکنندگان مراجعه کنید. البته انجام این کار در صورتی از لحاظ اقتصادی میصرفه  که شما قصد خرید در حجم بالا داشته باشید. در غیر این صورت به دلیل سخت بودن پیگیری و تحویل محصول از تولیدکنندگان و کارخانجات، خرید مستقیم از لحاظ اقتصادی توجیه ندارد. زیرا بسیاری از این تولیدکنندگان فقط محصولات خود را در تناژ بالا عرضه می کنند.

قیمت مفتول در آژند سیم آریا

اگر به دنبال این هستید که بدانید قیمت مفتول با کیفیت چقدر است می توانید به راحتی به صفحه لینک شده مراجعه کرده و با کارشناسان آژند وایر تماس حاصل فرمائید. کارخانه های تولید مفتول، سیم های مفتولی را با قیمت های متفاوت عرضه می کنند که این قیمنت با توجه به کیفیت مفتول محاسبه می گردد. به همین دلیل باید دقت و توجه لازم را در خرید مفتول داشته بشید.

قیمت مفتول

سوالات متداول خرید مفتول

خیر به دلیل نوسانات نرخ ارز، قیمت ها به صورت لحظه‌ای هم تغییرات دارد.

ارسال بار توسط شرکت آژند وایر با معتبرترین باربری ها در کم ترین زمان ممکن و طبق تعرفه حمل و نقل انجام می شود.

مدت اعتبار پیش فاکتور صادر شده به شما اعلام می شود.

این موضوع بستگی به نیار شما دارد و محدویت آنچنانی برای شما وجود نخواهد داشت.

راهنمای خرید مفتول

پس از استعلام قیمت مفتول توسط شما، کارشناسان فروش آژند وایر، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب یک پيش فاكتور برای شما ارسال می کنند. بعد از تایید پرداخت، واحد ترابری و لجستیک آژند وایر دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می‌کند. و پس از آن طبق زمان‌بندی اعلام شده، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدام می‌ شود. شما با تماس با کارشناسان ما می توانید در خصوص مشخصات و ویژگی‌های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل ، واحد، قیمت هر واحد اطلاعات لازم را کسب کنید.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید